
About this event
Loodusõnnetuste ja tõsiste ilmastikunähtuste mõju retrospektiivis aastatel 2009/2010.
Loodusohud ja eriti geoloogilised ohud linnapiirkondades või infrastruktuuri läheduses on peamised põhjused, mis tekitavad paljudes riikides aasta-aastalt suuri materiaalseid ja rahalisi kahjusid. Käesolev esitlus põhineb 2009/2010 hooaja kogemustele.
Kuigi tänapäevaseid loodusriske võib mõningal määral ette ennustada, siis ei ole ükski teine oht, majanduslikult ohtlikum kui loodusriskid. Käesolavas esitluses esitatavad vahejuhtumid toimusid 2009/2010. aastal, ning loodusõnnetuste toimumise ajal oli vaja koostada ohtude, õnnetuste ja katastroofide ülevaateid, sündmuste eeldatavate suuruse ja kriitilisuse kohta.
Kaugseire tehnoloogiad ja nendega seotud geograafiliste infosüsteemide tehnoloogiad on olulised vahendid, mis aitavad kriitilisi infrastruktuure säilitada ja kaitsta looduslike katastroofide korral.
Satelliitide abil teostatavat maapinna vaatlust võib pidada “infotehnoloogiliseks äriks”. Ettevõtmise eesmärk on saada Maa kohta informatsiooni, mõõtes ja uurides maapinnalt (mõningatel juhtudel, maapõuest) peegeldunud või väljuvat elektromagnetilist kiirgust ja andes kasutajatele arusaadava informatsiooni edasi. Tänapäeval on üldjuhul kolm kaugseire andmekogumismudelit: kommerts-, valitsus- ja hübriidne kommertsvalitsuse mudel.
Osalejad
Marko Troon kuulus Norra Riikliku Raudteeadministratsiooni ja Norra Riikliku Maanteeameti insener-tehnilisse korpusesse aastatel 2009-2013 ja osales erinevates projektides ning häda- ja kriisiolukordade juhtimises kui kriisireguleerija või geoloogiainsener. Ta oli/on nendel ametikohtadel esimese eestlasena. Alates 2008 kuni tänaseni võtab Hr. Troon osa Norra riikliku ja erasektori poolt korraldatavas, EEA lepinguga seotud programmist. Ta on mõnikord tegev mittetulundusühingu Geo-Mode juhtimises ning mõningates reformimistes. Marko Troon´i tee viis kõrgema peainsenerina, alates 1996. aastast kuni 2010-ndateni eksisteerinud, Norra Riikliku Raudteeadministratsioonist, Norra Riikliku Maanteeameti keskregiooni.
Ta on võtmeisik, kes osales esimesel kogu Eesti Vabariiki hõlmaval, süstemaatilisel maagaasi infrastruktuuri digitaliseerimistöödel ning ta on esimese eestlasena osalenud, tuntud õli ja gaasitööstuse ettevõtte, korporatsiooni ülikooli poolt korraldatavatel koolitusel. Samas on Marko Troon esimese eestalsena võtnud osa, Euroopa mastaapseima allmaaraudtee projekti „Dublin Metro North“, uue nimetusega „MetroLink“ geoloogiliste ja geotehniliste uuringute korraldamisest, kui projektijuht ja kõrgem-geoloogiainsener.
Teave „European Space Talks“ kohta.
Kosmos mõjutab meid kõiki. Kuna see mõjutab meie igapäevast elu ja on üks suurimaid inimkonna väljakutseid, siis 2018. aasta novembris jagavad Euroopa kosmose kogukonna liikmed oma kirge mitmetel seminaridel ja vestlusõhtutel, mis hõlmavad mitmesuguseid kosmosega seotud valdkondi.
Teave, inspiratsioon, interaktsioon ja lust – just seda on „European Space Talks“!
Teave
Kui me teame kosmosest rohkem – siis mõistame ka meid ümbritsevat maailma paremini ja teame, mida tulevik meile toob.
Inspiratsioon
Ei ole teist kohta nagu kosmos – see on alati olnud ilu ja inspiratsiooniallikaks inimkonnale.
Lust
Arutelude ajal on sõbralik õhkkond. Osalejad kohtuvad teiste kosmose-entusiastide ja lihtsalt uudishimulikega ning saavad vastuseid küsimustele antud teemal.
Kui teil on küsimusi, siis võtke kindlasti ühendust Marko Troon ´i bürooga, e-posti aadressil (post@geo-mode.com).
13/12/2018 2:00 pm – 13/12/2018 4:00 pm